http://www.zoofirma.ru/
(096) 497-27-57

 Зручне розташування

Сучасне ендоскопічне обстеження

Ефективне лікування та порада кваліфікованого спеціаліста

Що робити коли болить вухо?

 

Запалення середнього вуха буває у половини дітей, що досягли однорічного віку. До шестирічного віку ця частка зростає до 90%.

Біль у вухах дітей – досить поширена скарга на прийомі у ЛОРа. Найчастіше біль у вусі у дитини буває обумовлений наступними причинами:

 1.    Отити- нерідко отит виникає як ускладнення гострої респіраторної інфекції, викликаючи сильний біль у вусі дитини.

 2.    Ангіна (запалення піднебінних мигдаликів)- ще одне захворювання, яке нерідко може привести до болів у вухах у дитини.

 3.    Частіше ніж у дорослих, у дітей зустрічаються сторонні тіла зовнішнього слухового ходу.

 4.    Зубний біль, найчастіше коли у малюка ріжуться зубки

Біль у вусі не завжди є симптомом хвороби. Іноді вона може виникати у здорової людини в результаті наступних причин:

 1. Багатьох людей часто турбують вушні болі після прогулянок у вітряну погоду. Якщо на вушну раковину впливають сильні пориви вітру, то утворюється так званий болючий синяк: шкіра вуха в області ураження набуває синюшного відтінку, і стає болючою. Це стан проходить самостійно без лікування через деякий час.

2. Поширена причина болю у вухах - так зване "вухо плавця". Якщо в зовнішній слуховий прохід постійно потрапляє вода, то вона сприяє розм'якшенню шкіри і утворення набряку. Якщо цей стан має місце протягом тривалого часу, то воно може призводити до розвитку зовнішнього отиту.

3. Іноді біль, відчуття закладеності і шум у вухах можуть бути проявами надлишкової продукції вушної сірки. Накопичуючись у великій кількості, вона закупорює слуховий прохід і призводить до виникнення неприємних відчуттів.

4. Біль і свербіж у вухах - навпаки, вказують на нестачу сірки.

Біль у вусі дитини не завжди вдається відразу виявити, оскільки малюк, особливо якщо він ще не вміє розмовляти, не в змозі пояснити батькам, що його турбує, і вказати на джерело болю.

У деяких випадках діти, які страждають середнім отитом, виглядають цілком здоровими. Найчастіше виникають наступні симптоми: відчуття тяжкості в вусі, сильний біль, підвищена нервова збудливість і дратівливість, дитина довго плаче. У неї можуть розвинутися пронос, нудота і блювота , втрата апетиту і слабкість або загальмованість. Звичайним є відчуття тиску або переповнення в вусі, а також шум, дзвін або дзижчання у ньому. Якщо розривається барабанна перетинка, то з середнього вуха починає виділятися спочатку кров, а потім гній. При цьому настає тимчасове погіршення слуху.

Біль у вусі може бути безпосередньо пов'язана із запальним процесом у вусі або носити рефлекторний характер при гострому і хронічному тонзиліті, гаймориті, запаленні верхньощелепного суглоба специфічного і неспецифічного характеру. Біль у вухах можуть викликати патології щелепи, запалення мигдалин, синусит, але найчастіше - болі в шиї, хребті, міофасціальні болі, а також невралгії. Тільки медичне обстеження області вух, голови та шиї може виявити справжню причину .

Причини болю у вусі без зниження слуху.

1. Гостре і підгостре запалення в зовнішньому слуховому проході без повної закупорки його просвіту.

2. Артрити і артрози в області щелепного суглоба.

3. Паротити і абсцеси привушної залози.

4. Запалення (супроводжуються абсцесом) вроджених привушних кіст.

5. Привушний лімфаденіт - запалення лімфатичного вузла.

При деяких захворюваннях болі можуть віддавати у вухо, при цьому імітуючи хвороби вух:

 - Болі при захворюваннях зубів.

 - Виразкові або абсцедуючі процеси в області кута нижньої щелепи, піднебінних мигдаликів, глотки, грушоподібних синусів, гортані, а також входу в стравохід.

 - Неврити та невралгії деяких черепно-мозкових нервів (язикоглоткового, блукаючого і проміжного нервів, вушно-скроневої гілки трійчастого).

 - Невралгії 2 і 3-ої гілочок шийного нервового сплетення.

        Болючість вушної раковини і козелка може зустрічатися при:

 - бешиховому запаленні шкіри в області вуха, дерматитах;

 - гострому зовнішньому отиті , фурункулі слухового проходу;

 - перихондриті і хондроперихондриті – запаленні хряща вушної раковини.

        Чотири застереження батькам:

 1.    Дитині не можна ходити без шапки восени і навесні, коли холодно. Тоді виникне застуда, і можливий біль у вусі.

 2.    Не відкривайте переднє вікно в машині, коли дитина сидить позаду. Вітер дме прямо у вуха малюкові.

3.       Дитині не можна плавати, пірнати після перенесеного недавно отиту. Це призведе до повторного захворювання.

 4.     Якщо дитина хвора, не перевозьте її з країни в країну, навіть якщо там, куди Ви поїдете дуже тепло. Це погіршить стан хворого через різкі перепади температур. Хвороба може дати ускладнення.

В очікуванні зустрічі з фахівцем можна приймати знеболюючі засоби. Для цього можна використовувати як краплі для місцевого застосування (напр. Дроплекс,Отипакс), так і загальні засоби (Нурофен, Рапідол), також можна накласти зігрівальний спиртовий компрес:

    перший шар - марля, просочена спиртом, з вирізом для вушної раковини;

     другий шар - целофан, теж з вирізом;

     третій шар - утеплюючий - пов'язати теплою хусткою.

Варто пам’ятати, що правильне і ефективне лікування причин болю у вусі може здійснити тільки ЛОР лікар. Тому після того, як перша допомога була надана, слід якомога швидше звернутися за допомогою в медичний заклад!

Зверніть увагу, що дані краплі потрібно вірно закапувати, щоб вони дали ефект. По-перше, температура ліків повинна відповідати температурі тіла. А по-друге, краплі повинні потрапити на барабанну перетинку. Для цього гарненько відтягніть вушну раковину у себе вгору, а в дитини вниз. У хворе вухо необхідно закапати 3-4 краплі.

 

 

 

 

 

 

 

Запис на прийом

Запишіться на прийом до лікаря і Вам зателефонують

10 + 11= ?

Здоров’я найбільший дар! Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм, прекрасної форми з універсальною стійкістю до впливів зовнішнього середовища. З роками здоров’я все слабшає, а хвороб стає все більше. Кожна людина являє собою єдність двох протилежностей-здоров’я і захворювання. Стан здоров’я і стан хвороби можуть багаторазово переходити один в другий, причому в одних випадках цей перехід очевидний, в інших-прихований, і його можна виявити лише шляхом всебічного і глибокого обстеження організму

hot clinic

 

В нашому кабінеті Вам проведуть якісну діагностику захворювань вуха, горла чи носа із застосуванням сучасної ендоскопічної методики, а також запропонують найбільш оптимальне вирішення Ваших проблем. Лікування проводиться із застосуванням медикаментозних, лазерних, ультразвукових процедур, що забезпечать найбільш швидке оздоровлення та повернуть  до активного життя. Ми стараємось для Вас і дбаємо про Ваше здоров’я, тому, що нам приємно бачити як Ви, або Ваша дитина одужуєте