
Маленькі діти страждають від болю у вушках куди частіше, ніж дорослі люди. За частотою ці захворювання у дітей стоять на другому місці після застуди. Запалення середнього вуха буває у половини дітей, що досягли однорічного віку. До шестирічного віку ця частка зростає до 90%.
Біль у вухах дітей – досить поширена скарга на прийомі у ЛОРа. Найчастіше біль у вусі у дитини буває обумовлений наступними причинами:
Біль у вусі не завжди є симптомом хвороби. Іноді вона може виникати у здорової людини в результаті наступних причин:
Біль у вусі дитини не завжди вдається відразу виявити, оскільки малюк, особливо якщо він ще не вміє розмовляти, не в змозі пояснити батькам, що його турбує, і вказати на джерело болю.
У деяких випадках діти, які страждають середнім отитом, виглядають цілком здоровими. Найчастіше виникають наступні симптоми: відчуття тяжкості в вусі, сильний біль, підвищена нервова збудливість і дратівливість, дитина довго плаче. У неї можуть розвинутися пронос, нудота і блювота , втрата апетиту і слабкість або загальмованість. Звичайним є відчуття тиску або переповнення в вусі, а також шум, дзвін або дзижчання у ньому. Якщо розривається барабанна перетинка, то з середнього вуха починає виділятися спочатку кров, а потім гній. При цьому настає тимчасове погіршення слуху.
Біль у вусі може бути безпосередньо пов'язана із запальним процесом у вусі або носити рефлекторний характер при гострому і хронічному тонзиліті, гаймориті, запаленні верхньощелепного суглоба специфічного і неспецифічного характеру. Біль у вухах можуть викликати патології щелепи, запалення мигдалин, синусит, але найчастіше - болі в шиї, хребті, міофасціальні болі, а також невралгії. Тільки медичне обстеження області вух, голови та шиї може виявити справжню причину .
Причини болю у вусі без зниження слуху:
При деяких захворюваннях болі можуть віддавати у вухо, при цьому імітуючи хвороби вух:
Болючість вушної раковини і козелка може зустрічатися при:
Чотири застереження батькам:
В очікуванні зустрічі з фахівцем можна приймати знеболюючі засоби. Для цього можна використовувати як краплі для місцевого застосування (напр. Дроплекс,Отипакс), так і загальні засоби (Нурофен, Рапідол), також можна накласти зігрівальний спиртовий компрес:
Варто пам’ятати, що правильне і ефективне лікування причин болю у вусі може здійснити тільки ЛОР лікар. Тому після того, як перша допомога була надана, слід якомога швидше звернутися за допомогою в медичний заклад!
Зверніть увагу, що дані краплі потрібно вірно закапувати, щоб вони дали ефект. По-перше, температура ліків повинна відповідати температурі тіла. А по-друге, краплі повинні потрапити на барабанну перетинку. Для цього гарненько відтягніть вушну раковину у себе вгору, а в дитини вниз. У хворе вухо необхідно закапати 3-4 краплі.